روز نهم فاطمیه اول 1396 - روز شهادت

 

مراسم زیارت عاشورا

چهارشنبه 11 بهمن 1396

روز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

فاطمیه اول

حسینیه صنف لباسفروش

 

صوت کامل(اختصاصی)

 

صوت کامل زیارت عاشورا 11 بهمن 1396

 

 

گلچین صوتی

 

 صوت ها        

مناجات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
روضه حضرت زهرا س - حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
کربلایی حسین قربانچه                          دانلود فایل

گلچین تصویری

 

                                             

دانلود فایل                        

مناجات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - حاج منصور ارضی

                                             

دانلود فایل                        

روضه حضرت زهرا س - حاج منصور ارضی

 

بیانات

 

 

حضرت زهرا سلام الله علیها با نماز و دعای خود برای ولایت مبارزه نموده است و این همان جمله سیاست ما عین دیانت ماست می‌باشد.

                                                                                        

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز شهادت حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها سیزدهم ماه جمادی الاولی مورخ یازدهم بهمن ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        
بسم الله الرحمن الرحیم
ایمان واقعی و رسوخ کرده بر قلب ابتدا نقصان ما را کم می‌کند و سپس کاملاً از بین می‌برد. خصلت بیستم و دوم مومنین "‌ بِشْرُهُ فِی وَجْهِهِ وَ حُزْنُهُ فِی قَلْبِهِ " شادابی و خرمی‌اش در چهره و حزن و اندوهش در دل است. عمل به این صفت بسیار سخت است مخصوصا در این زمان که بیشتر برعکس آن تبلیغ می‌شود و در واقع خصلت‌ها جابه‌جا شده است. این جابه‌جایی صفات به خاطر ضعف در ایمان است و ضعف در ایمان به‌دلیل رسوخ نکردن به قلب و جان ماست " إیمَانًا تُبَاشِرُ بِهِ قَلْبِى " (دعای ابوحمزه ثمالی) . قلب انسان وظیفه دارد به همه نقاط بدن خون‌ برساند و اگر این کار انجام نشود آن عضو فلج می‌شود. این موضوعی که حضرت در دعای ابوحمزه می‌فرمایند نشان می‌دهد محبتی از سوی خداوند است که قلب انسان مملو از محبت خداوند می‌شود و از باقی محبت‌ها خالی می‌شود و جلوی همه نقص‌ها را می‌گیرد. کارکرد ایمان این‌گونه است که نقصان ما را کم می‌کند تا کاملا از بین برود اما متاسفانه در بسیاری از افراد این نقص‌ها و مشکل‌ها بر ایمان غلبه می‌کند که این‌جا کار سخت می‌شود. حتی این شخص هر شب و روز به هیات می‌آید اما ایمان مورد نظر خداوند و اهل بیت علیهم السلام را ندارد. ایمان وقتی در دل محکم و استوار نشود یعنی نقص داریم. مانند زمانی‌که دست و یا پایمان درد می‌کند می‌گویند نشانه‌ای از ضعف در قلب و یا بیماری دیگری است و نشان می‌دهد که آن حقیقت و صفای سلامت ظاهری را نتوانستید در وجودتان ایجاد کنید حالا یکی می‌گوید رژیم غذایی بگیر یا  ورزش کن و یا... . اگر این خصلت مومن در وجودش نهادینه شود، صورتش شاداب و حزن او در دلش قرار می‌گیرد. هیچ وقت هم مشکلاتش را به کسی نمی‌گوید، باخود می‌گوید آن که من را خلق کرده خود نیز درست می‌کند. چرا به این و آن بگوییم؟! اگر چنین نباشیم کارمان خراب می‌شود و درست هم نمی‌شود.
امیرالمومنین علی علیه السلام می‌فرمایند: " إنَّ بِشرَ المُؤمِن فی وَجهِهِ وَ قوتَهُ فی دینِهِ وَ حُزنَهُ فی قَلبِه " شادی مومن در چهره اوست و قوت او دردینش و اندوه او در دلش. حضرت فاطمه سلام الله علیها فرمودند: " اَلْبِشْرُ فى وَجْهِ الْمُؤْمِنِ یُوجِبُ لِصاحِبِهِ الْجَنَّةَ وَالْبِشْرُ فى وَجْهِ الْمُعانِدِ الْمُعادى یَقى صاحِبَهُ عَذابَ النّارِ " خوش‌رویی با مؤمن، موجب دستیابى به بهشت مى‌شود و خوش‌رویى نسبت به غیر مؤمن انسان را از عذاب آتش حفظ مى‌کند. دقت کنیم ما هنوز جزو مخاطبین حدیث حضرت زهرا سلام الله علیها نیستم و عده‌ای که به‌دنبال تقرب به خداوند هستند بدانند وسیله تقرب این است. از امام باقر علیه السلام روایت شده است " البِشرُ الحَسَنُ وَ طَلاقَةُ الوَجهِ مَکسَبَةٌ لِلمَحَبَّةِ وَ قُربَةٌ مِنَ اللّهِ ، وَ عُبوسُ الوَجهِ وَ سوءُ البِشرِ مَکسَبَةٌ لِلمَقتِ وَ بُعدٌ مِنَ اللّهِ "روى خوش داشتن و گشاده‌رویى، باعث جلب محبّت و تقرّب به خدا مى‌شود، و ترش‌رویى و بدبرخوردى، موجب دشمنى و دورى از خدا است (تحف العقول) . بعضی از انسان‌ها را که می‌بینید سرحال می‌شوید. در این باب امیرالمومنین علیه السلام می‌فرمایند: " بِالبِشرِ و َبَسطِ الوَجهِ یَحسُنُ مَوقِعُ البَذلِ " با گشاده‌رویى و خوش‌رویى، بخشش ارزش پیدا مى کند. بعضی‌ها می‌خواهند چیزی را ببخشند با حالتی این کار را می‌کنند که مخاطب‌شان از درخواست خود پشیمان می‌شود. این خوش‌رویی و صفای باطن در حالت بخشش و توجه به انفاق اثر دارد.
خشم حضرت زهرا سلام الله علیها " غَضَبُ الرَّحْمنِ " بوده است و با وصیت‌شان شدت غضب خود را نشان داده‌اند.
در مورد خوش‌رویی امام صادق علیه السلام فرمودند: خدای عزوجل دو فرشته را فرستاد تا شهری را بر سر مردمش واژگون کنند. چون به آن شهر رسیدند، مردی را در حال دعا و تضرع دیدند. پس یکی از آن دو نزد خدای تبارک و تعالی برگشت و گفت: پروردگارا! من به آن شهر رسیدم اما دیدم فلان بنده‌ات تو را می‌خواند و به درگاه تو زاری می‌کند. خداوند فرمود: دستوری که به تو دادم انجام ده. او مردی است که هرگز به خاطر من چهره‌اش از خشم تغییر نکرده است.
دقت کنید گاهی زلزله به خاطر بداخلاقی ماست. این حرف را دقت کنید یک وقت می‌بینی زیر و رو شدن زندگیت به خاطر بداخلاقی است و یا دلیل زیر و رو شدن همه هیاتی‌ها به خاطر کج خلقی شخصی است. برعکس هم می‌شود یعنی بی‌توجهی‌ها و بی‌تفاوتی‌ها باعث زیر‌ و رو‌شدن جامعه می‌گردد. می‌بینی شخصی کم‌کم از همه چیز کناره می‌گیرد هیات نمی‌آید، دیگر از انقلاب دفاع نمی‌کند و بعد هم جلوی دین خدا می‌ایستد. در آخر هم کم می‌آورد. خلاصه بعضی افراد می‌خواهند هیات بیایند بی‌دردسر، پول ندهند، فقط نماز بخوانند و موعظه اخلاقی که به کسی کار نداشته باشد برپا شود، این درد از قدیم تا به الآن بوده است. می‌گویند شما فقط روضه بخوانید حرف دیگری نزنید، ما مشکل‌مان به این شکل است. ما نباید این‌طور باشیم که حالت خشم‌مان باعث شود بر ضد دین رفتار و عمل کنیم. خشم حضرت زهرا سلام الله علیها " غَضَبُ الرَّحْمنِ " بوده است. و با وصیت‌شان شدت غضب خود را نشان دادند. از همان شب اول رسول خدا صلی الله علیه و آله به امیرالمومنین فرمود امر فاطمه را باید اجرا کنی، جبرائیل به من گفت خداوند فرموده امر فاطمه سلام الله علیها را گوش بدهید من هم گوش می‌دهم. امیرالمومین علیه السلام دستور را اجرا نمودند. تا امروز هر که به مدینه می‌رود می‌گوید قبر و مزار حضرت فاطمه سلام الله علیها کجاست؟ ایشان که از این شهر بیرون نرفتند. این غضب و مبارزه حضرت بوده و به بیان زیارت  جامعه کبیره " غَضَبُ الرَّحْمنِ " غضبی که در جهت خداوند و اهل بیت علیهم السلام باشد. این خشم هیچ وقت جلوی دین نمی‌ایستد، جلوی مسیر کمال را نمی‌گیرد. این همان جمله سیاست ما عین دیانت ماست. بدانید امروز کسی از دنیا می‌رود که از خداوند راضی است. اول راضی حضرت فاطمه سلام الله علیها است. ایشان از پدر، همسر و فرزندانش راضی است، بی‌بی‌ غریبانه به شهادت رسیدند. در این زمان هم اگر در دل خود حضرت فاطمه سلام الله علیها رانشناختید بدانید حضرت هنوز غریب است. اگر می‌گوییم امام حسین و حضرت زهرا و ائمه اطهار علیهم السلام غریب هستند اگر ما در دل خود توجهی و یادی از این خاندان نداریم پس همچنان غریب هستند. حواستان باشد آیا در زندگی و کار آن‌گونه که حضرت زهرا سلام الله علیها می‌خواهند هستی اهل مبارزه و بصیرت هستی؟ باید کار و معیشتی که شما را از بی‌بی جدا می‌سازد و دلتان را کشته است دوری کنید منظور کاری که برای کسب روزی و خانواده انجام می‌دهید نیست. حضرت زهرا سلام الله علیها با نماز و دعای خود برای ولایت مبارزه نموده و عاقبت هم برای ما پیغام فرستاده است که ما را شفاعت می‌کنند به شرط آن‌که پیرو دشمنان امیرالمومنین و حضرت زهرا سلام الله علیها نباشیم. مرحوم مقدس اردبیلی کتابی با نام حدیقة الشیعة نوشته است که تمام مطاعِن و رذائل دشمنان اهل بیت را جمع کرده‌ است. مراقب باشید خدایی ناکرده ما اخلاقی داریم که دشمنان حضرت زهرا هم دارند. هر وقت خواستید ببینید حضرت زهرا سلام الله علیها چقدر در دل شما از غریبی درآمده‌اند ببینید چقدر به ایشان معرفت دارید همان‌طوری که در زیارت عاشورا می‌خوانی " فَأَسْأَلُ اللَّهَ الَّذِی أَکْرَمَنِی بِمَعْرِفَتِکُمْ وَ مَعْرِفَةِ أَوْلِیَائِکُمْ " .

اشعار

 

چه قدر اشک بریزم به جدایی آقا؟

من دلم تنگ شده، تنگ، کجایی آقا؟

همه دارند به تنهایی من میخندند

به همه گفته‏ام این جمعه میآیی آقا

 

وقت و بی وقت هوای همه کردم جز تو

کاش میخورد دلم با تو هوایی آقا

 

بیشتر از همه دنبال من و کار منی

من کیام؟ در به در بی سر و پایی، آقا

 

به خدا معترفم نوکر بد یعنی من

آمدم بر درت ای شاه، گدایی، آقا

 

تو فقط ناز بکش اخم کنی میمیرم

یار و غمخوار من زار شمایی آقا

 

امتحان کردی و شرمنده شدم پیش حسین

من ندارم به خدا خرده حیائی، آقا

 

مادرت واسطه باشد همه را میبخشند

قبل آنکه ببری کرب و بلایی آقا

 

 

]

ادامه شعر روضه

 

 

این که دارد میرود از خانه ، سامان من است

بسکه حیرانش شدم یک شهر حیران من است

 

نیست دیگر هیچ امیدی برمداوای دلم

اینکه افتاده به جانش درد،درمان من است

 

گریه هایش گریه درد است،درد بی کسی

فاطمه گریان پهلو نیست ، گریان من است

 

بازهم ازحق کعبه برنخواهد داشت دست

فاطمه دست شکسته ش هم به دامان من است

 

لااقل گیسوی زینب را کمی شانه بزن

فاطمه جان شانه کردن حق طفلان من است

 

اینکه بین دنده یک دنده گیر افتاده است

ظاهرا آه تو اما باطنا جان من است

 

میهمان سرزده خوب است،لیک اینگونه نه

چه شده از صبح تابوت تو مهمان من است؟

 

چند روزی موی تو شانه نخورده فاطمه

گیسوان سوخته حالا پریشان من است

 

بیش ازین با گریه های خود مرا گریان نکن

خانة آباد را با رفتنت ویران نکن

 

تصاویر

 

 تصاویر        

                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
 

 

 

FacebookTwitterداغ کن - کلوب دات کام