روز سوم فاطمیه 75 روز صنف 96 حاج منصورارضی

 

بسم رب الحسین

حاج منصور ارضی

زیارت عاشورای ۵ بهمن ماه ۹۶

حسینیه صنف فاطمیه اول روز سوم

 

مناجات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
روضه حضرت زهرا س - حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
کربلایی حسین قربانچه                          دانلود فایل

 


 

 

                                             

دانلود فایل                        

مناجات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - حاج منصور ارضی

                                             

دانلود فایل                        

روضه حضرت زهرا س - حاج منصور ارضی

 


 

 

                    
                    
                    
                    
                    
 

 


 

 

 


 بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز هفتم ماه جمادی الاولی ایام فاطمیه مورخ پنجم بهمن ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        

 
بسم الله الرحمن الرحیم
اگر از شبهه مواظبت نمایید خداوند توفیق می‌دهد و حرام را بهتر مراقبت می‌کنید.
در ادامه شرح حدیث صد و سه خصلت مومن از رسول الله صلی الله علیه و آله به خصلت هفدهم رسیدیم " بَرِیئاً مِنَ الْمُحَرَّمَاتِ وَاقِفاً عِنْدَ الشُّبُهَاتِ " از کارهای حرام بیزار است و در موارد شبهه قدم برنمی‌دارد. خدایی ناکرده اگر در ما کار و فعل حرامی را انجام می‌دهیم و در وجود خود بی‌تفاوت هستیم این یعنی گرفتار بیماری شده‌ایم. یک سری از کارهای حرام‌ها مستقیماً در قرآن و روایات به آن اشاره شده و همه می‌دانند. مانند کارمندان اداری که باید مراقب باشند کم کاری نکنند و یا پولی نگیرند که زندگی خود و خانواده‌شان را به خطر بیندازند و یا  در کاسبی هم این مسئله هست، مثلاً می‌گویند دلار گران شده و قیمت اجناس هم افزایش یافته است، به او می‌گویی الآن که این جنس را نخریدی به همان میزان که خریدی سود خود را ببر. از سوی دیگر یک سری از امور حرام‌ هست که به تشخیص ولی فقیه و مراجع تقلید است که در مذهب و دین وهن ایجاد نکند و یا در جای دیگری باید فریاد بزنی و تقیه را کنار بگذاری. دانستن این‌ مسائل مهم است. در برخورد با شبهه نیز می‌فرمایند طبق آن پیش نروید. توجه کنید پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: " من اَکَلَ حراماً مّالم یَقْبَلِ اللهُ مِنهُ صَرفاً و لا عدلاً " کسی که مال حرامی را بخورد هر چند اندک باشد، خداوند هیچ عملی از او قبول نمی‌کند چه واجب باشد چه مستحب.  (بحارالانوار جلد ۱۰۳) و یا در مورد دیگری پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: " الْعِبَادَةُ مَعَ أَکْلِ الْحَرَامِ کَالْبِنَاءِ عَلَى الرَّمْلِ وَ قِیلَ عَلَى الْمَاءِ " کسی که مال حرام می‌خورد و عبادت می‌کند، مثل کسی است که روی ماسه(و به قولی روی آب)، ساختمان می‌سازد. (بحارالانوار جلد ۱۰۳)
امام علی علیه السلام می‌فرمایند: " حَلالٌ بَیِّنٌ و حَرامٌ بَیِّنٌ و شُبُهاتٌ بَینَ ذلکَ ، فَمَن تَرَکَ ما اشتَبَهَ علَیهِ مِن الإثم فهُو لِما استَبانَ لَهُ أترَکُ " حلالى آشکار وجود دارد و حرامى آشکار و میان این دو، شبهه‌هاست؛ پس کسى که آنچه را احتمال گناه مى‌دهد فروگذارد، بی‌گمان، حرامى را که برایش آشکار است، بیشتر فرو مى‌گذارد. (کتاب من لا یحضره الفقیه جلد ۴) به زبان ساده اگر مواظبت از شبهه داشته باشیم خداوند توفیق می‌دهد و حرام را بهتر مراقبت می‌کنیم. این‌که ما گاهی دچار حرام می‌شویم به این دلیل است که شبهه‌ها را رعایت نمی‌کنیم. 
بی‌توجهی به شبهه و حرام حتما نگرش‌ها را تغییر می‌دهد. 
درمورد خوراک دنبال کسی می‌گردند که سوالی کنند تا جواب دلخواه خود را بشنوند، مثلاً می‌پرسند ما رفتیم خانه یکی از اقوام یک چیزی آوردند و ما خوردیم. حال شما خورده‌اید، اصلاً از قبل شما یک مبلغی را به‌عنوان خمس چیزی که می‌خورید یا رد مظالم کنار بگذارید تا راحت باشید اصلاً چه بسا میزبان شما خودش هیچ چیز را رعایت نمی‌کند و یا دچار شبهه شده است.
مشاهده کردید بعضی‌ها از افراد را که هیچ چیزی را رعایت نمی‌کند نه خمس می‌دهد، نه نماز می‌خواند و نه روزه می‌گیرد و نه به کسی کمک می‌کند را خوب می‌دانند و این تغییر نگرش براثر شبهات و حرام است. این‌که ما در روضه می‌خوانیم امام حسین علیه السلام فرمودند مگر من حلالی را حرام و یا حرامی را حلال کرده‌ام؟ این یعنی مقابل هم قرار دادن حرام حلال و این قوم که مقابل امام معصوم ایستاده تا او را به شهادت برسانند حلال را حرام و حرام را حلال کرده‌اند، و دیگر درس‌های ما در زندگی نیز این‌چنین است و این تاثیر را دارد.  
حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در نامه چهل و پنجم نهج البلاغه بعداز مطلع شدن از دعوت به ولیمه به عثمان بن حنیف یکی از کارگزاران‌شان در بصره این‌گونه مرقوم می‌فرمایند: 
اما بعد، پسر حنیف به من خبر رسیده است که مردی از جوانان بصره تو را بر ولیمه‌ای خوانده است و تو بدان‌جا شتافته‌ای... گمان نمی‌کردم تو مهمانی مردمی را بپذیری که به نیازمند جفا رانده است و بی‌نیازشان خوانده است. بنگر کجایی و از آن سفره چه می‌خواهی. آن‌چه حلال از حرام ندانی بیرون انداز و از آن‌چه دانی از حلال به دست آمده در کار خود ساز.
باز دوباره به سراغ سوال فقهی می‌رود که با این شبهه چه کنم؟ با آن شبهه چه کنم؟ این شخص می‌خواهد برود و بر سر سفره بنشیند، این زندگی سخت است. سختی زندگی این نیست که بعضی دارند و یا بعضی ندارند بلکه سختی زندگی آنجاست که تو می‌خواهی صله ارحام داشته باشی ولی با حرام و حلال چه کنیم؟ در بعضی مواقع باید با تلفن صله ارحام را به‌جا آوری چون متاسفانه زندگی‌ها خراب شده است و نظر ائمه را نیز بیان کردیم. خدایا ورق را برگردان واقعاً می‌گویم اگر تا به الآن این گرانی و سختی‌ها تنبیه بوده تمام شود. دقت کنید کمی در این شب‌ها و روزها را به مناجات و شب زنده‌داری و روزه بپردازید. به مستضعفین کمک کنید چون نعوذبالله برای درمان بیماری فرزندان و یا گذراندن زندگی به گناه کشیده می‌شوند و ما نیز مسئول هستیم. 

 

 


 

 

از نحسی گناه، بهایم عوض شده

حال دعا و سوز و نوایم عوض شده

 

خیلی دعا برای ظهورت نکردهام

یادت نبودهام که دعایم عوض شده

 

یک روز غرق شهوت و یک روز مست جاه

معلوم میشود که خدایم عوض شده

 

چشمی که خشک شد به امامش نمیرسد

حالات چشم عقده گشایم عوض شده

 

دیشب دعام کردی و بی خود نبود که

از صبح زود حال و هوایم عوض شده

 

تو رحمتی و با نظرت سوی نامهام

با فعل خیر، جرم و خطایم عوض شده

 

آلودهام قبول، ولی بی پناه، نه

اصلا مگر امام رضایم عوض شده؟

 

خیبرشکن مقابل زهرا نشست و گفت

در بستری، حال سرایم عوض شده

 

زهرا تمام قوت جان منی بخند

با گریهات زمانه برایم عوض شده

 

دیشب عبا م را رویت انداختم ولی

دیدم سحر که رنگ عبایم عوض شده

 

 

[In reply to اشعارخوانده شده حاج آقامنصور]

#شعرروضه

 

ازخانه چارچوب درت راشکسته اند

باب الحوائج پدرت را شکسته اند

 

عمداً مقابل پسر ارشدت زدند

یعنی غرور گل پسرت راشکسته اند

 

بازو و سینه ـ کتف و سرت دردمی کند

هرجا که بوسه زد پدرت ، را شکسته اند

 

ای مرغ عشق خانه حیدرکمی بــپـر

باورنمی کنم که پرت را شکسته اند

 

ازطرز راه رفتن وقد هلالی ات

احساس میکنم کمرت را شکسته اند