روز دوم فاطمیه 75 روز صنف 96 حاج منصورارضی

 

بسم رب الحسین

حاج منصور ارضی

زیارت عاشورای ۴ بهمن ماه ۹۶

حسینیه صنف فاطمیه اول روز دوم

 

 


 

 

 


 

مناجات با آقا

در اصل هجران، تشنگی و وصل، باران است

حسی که من دارم همان حس بیابان است

 

نزدیک و دوری ملاک وصل و هجران نیست

راضیست او، وصل است ناراضیست، هجران است

 

بازار ما گرم است از سنگ سر کوچه

دیوانه محتاج اذیتهای طفلان است

 

پروانه گرچه سوخته اما پشیمان نیست

روزی پشیمان میشود هر که پشیمان است

 

گاهی به جای حرف باید گریه را آورد

بهتر به حاجت میرسد طفلی که گریان است

 

فردا گریبان گناهش را نمیگیرند

هرکس سر هجران تو پاره گریبان است

 

با قصد قربت آمدیم و قربمان دادی

مهمان تو انگار نه انگار مهمان است

 

قصر است زندانی که یوسف را بغل کرده

قصری که یوسف را به زندان برده، زندان است

 

باید برای تو که منت بر سرم داری

این آبرو را داد، جان دادن که آسان است

 

مردم که می‏خندند ما یک گوشه میگرییم

آدم که عاشق میشود حالش پریشان است

 

تکلیف این دل را که آوراه است روشن کن

دل که بلاتکلیف شد آنقدر حیران است

 

سینه زنان، مویه کنان، دامن کشان آمد

زینب گلش را دید اما دید عریان است

 

بر روی کشته لااقل چیزی میاندازند

گیرم که این افتاده اصلا نامسلمان است

 

روضه

 

ای محرم اسرار مادر؛ فضه خانم

دراوج غم ؛غمخوارمادر؛فضه خانم

 

جای خدیجه مادری کردی برایش

گشتی در آتش یار مادر؛فضه خانم

 

بین درودیوار دیدی که چگونه

خورده گره در کار مادر؛فضه خانم

 

ازپشت در بیرون کشیدی باچه زحمت

هم مادر و هم بارمادر؛فضه خانم

 

تنها تو دیدی گیسوی آتش گرفته

پیشانی تب دار مادر ؛فضه خانم

 

دیدی شیار انداخته در باشتابش

برنیمی از رخسار مادر؛فضه خانم

 

چادر گرفتی دور او تاکه نبیند

زینب تن خونبار مادر؛فضه خانم

 

تاچندهفته پاک میکردی به گریه

خون در و دیوار مادر؛فضه خانم

 

در کربلا هم دور زینب را گرفتند

گودال شد تکرار مادر ؛فضه خانم

 


 

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز ششم ماه جمادی الاولی مورخ چهارم بهمن ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        

بسم الله الرحمن الرحیم
دقت کنید غیبت هر آنچه که ما در مسیر بندگی کسب می‌کنیم را از بین می‌برد.  از صد و سه خصلت مومن از لسان رسول اکرم صلی الله علیه و آله خصلت شانزدهم را عرض می‌کنیم " وَ لَا یَذْکُرُ أَحَداً بِغِیبَةٍ " هیچکس را با غیبت یاد نمی‌کند. 
این غیبت برای ما خیلی دردسر شده است، اعمال خوبی انجام می‌دهیم ولی غیبت همه را از بین می‌برد و در قرآن نیز می‌فرماید "‌ وَلَا یَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضًا أَیُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَنْ یَأْکُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتًا فَکَرِهْتُمُوهُ " از یکدیگر غیبت ننمایید، آیا یکی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده‌اش را بخورد؟ بی‌تردید[از این کار] نفرت دارید. (سوره حجرات آیه ۱۲)
واقعاً غیبت خوردن گوشت مردار است. بدانید کار شیطان این است گناه را هرچه باشد کوچک جلوه می‌دهد و کار نیکو را هرچه‌ که باشد بزرگ نشان می‌دهد. متاسفانه بعضی افراد به این موضوع دقت ندارند و یکی از این گناهان که شیطان برای ما کوچک جلوه می‌دهد غیبت است. امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: " اَلغیبهُ حرامٌ علی کلِّ مسلمٍ وَ إنّها لَتَأکلُ الحَسَناتِ کما تأکلُ النّارُ الحَطَبَ " غیبت کردن بر هر مسلمانی حرام است. غیبت مانند آتشی که هیزم را با حرص و وَلع می‌خورد حَسنات انسان را به کلی از بین می‌برد.
دقت کنید غیبت هر آنچه که ما در مسیر بندگی کسب کردیم را از بین می‌برد. بزرگان می‌گویند هر وقت کار پسندیده‌ای انجام دادید بگویید یا امیرالمومنین علیه السلام این کار من نزد شما امانت باشد چون پیش ما از بین می‌رود. در باب غیبت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: "‌ مَن اُغتِیبَ عِندَهُ أخوهُ المسلمُ، فاستَطاعَ نَصرَهُ فلم یَنصُرْهُ، خَذَلَهُ اللّهُ فِی الدنیا والآخِرَةِ " هرگاه در حضور کسی از برادر مسلمانش غیبت شود و او بتواند یاریش دهد اما به یاری(دفاع از) او برنخیزد، خداوند در دنیا و آخرت تنهایش گذارد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند چـهار گروه هستند کـه غیبت کردن از آن‌ها غـیبت نیست " الفاسِقُ المُعلِنُ بِفِسقِهِ، والإمامُ الکَذّابُ إن أحسَنتَ لم یَشکُرْ وإن أسَأتَ لم یَغفِرْ، والمُتَفَکِّهونَ بالاُمَّهاتِ، والخارِجُ عنِ الجَماعهِ الطاعِنُ على اُمَّتِی الشاهِرُ علَیها بسَیفِهِ " فاسقى که فسق خود را آشکارمى‏‌سازد، پیشواى دروغگویى که اگر خوبى کنى، سپاسگزارى نمى‏‌کند و اگر بدى کنى نمى‌‏بخشد، کسانى که از سر خنده و شوخى فحش مادر مى‏‌دهند و کسى‌که از جماعت مسلمانان کناره گیرد و بر امّت من عیب گیرد و به روى آن‌ها شمشیر کشد. (بحار الأنوار، ج ۷۵، ص ۲۶۱، ح ۶۴ – منتخب میزان الحکمه، ص ۴۳۸)
دقت کنید مردم با رای خود مسئولین را انتخاب می‌کنند ولی متاسفانه مسئولین خیلی از امور را با دروغ پیش می‌برند و مردم هم واقعاً در سختی هستند. هرچه مسئولین بیشتر دروغ می‌گویند وضعیت بدتر می‌شود و بلا بیشتر می‌آید و بدانند به نام آن‌ها خورده می‌شود. یا بعضی می‌گویند نقد امام زمان و امامان معصوم علیهم السلام جایز است اما نقد برجام که خودشان می‌گویند نقص و مشکل دارد جایز نیست. برنامه‌هایی در صداوسیما برای نقد برجام ساخته می‌شود که با تهدید از پخش آن جلوگیری می‌شود چون بودجه خود را می‌خواهند. مشخص نیست با این شیوه  تا کجا می‌خواهند پیش بروند. پس پیشوای دروغگویی که اگر خوبی کنی تشکر نمی‌کند و اگر بدی کنی نمی‌بخشد. سوم کسانی که از سر شوخی و خنده فحش مادر می‌دهند و چهارم کسانی که از جماعت مسلمانان کناره گیرند و بر امت من عیب گیرند و به روی آنها شمشیر کشد. شما باید خودتان تشخیص دهید مصداق این حدیث چه کسانی هستند، کمی فکر کنید. 
خدا کند ما بتوانیم توبه کنیم و دیگر غیبت نکنیم. ما دعا و زیارت عاشورا و نماز و ذکر و قرآن را می‌خوانیم ولی کنارش این حرام(غیبت) را هم داریم. شراب حرام است یا نعوذبالله زنا حرام و قبیح است ولی اشد من الزنا غیبت است. گاهی اوقات این روایات را که می‌خوانیم خجالت می‌کشیم چون آلوده هستیم.