گویا برای حل مشکلات اقتصادی قحطی فکر و طرح آمده است.

گویا برای حل مشکلات اقتصادی قحطی فکر و طرح آمده است.

                                                                                        

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز دوازدهم ماه جمادی الاولی ایام فاطمیه مورخ دهم بهمن ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        
بسم الله الرحمن الرحیم
متاسفانه مردم بی‌توجه به ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها هستند، دعا کنید. در ادامه شرح حدیث صد و سه خصلت مومن به خصلت بیستم و یکم " وَ أَباً لِلْیَتِیمِ " برای یتیم پدر است، رسیدیم. پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: " کُنْ لِلْیَتِیمِ کَالْأَبِ الرَّحِیمِ وَ اعْلَمْ أَنَّکَ تَزْرَعُ کَذَلِکَ تَحْصُد " براى یتیم چون پدر مهربان باش، و بدان که هر چه کِشت کنى همان را درو می‌کنید. (بحارالأنوار جلد ۷۴) در وصیت امیرالمومنین علیه السلام نیز شنیده‌اید و سعی کنید به آن عمل کنید " اللَّهَ اللَّهَ فِی الْأَیْتَامِ فَلَا تُغِبُّوا أَفْوَاهَهُمْ وَ لَا یَضِیعُوا بِحَضْرَتِکُم " خدا را خدا را درباره یتیمان، آنان را گاهى سیر و گاهى گرسنه مگذارید، مبادا که در کنار شما تباه شوند.
این تباهی فقط منظور از بین رفتن و مردن نیست، البته آن هم جرم است ولی این‌که یتیم و فقیر به‌خاطر مشکلات مالی  و گرسنگی دین خود، اعتقادات و افکار خود را می‌فروشد، ما در این مورد هم مسئول هستیم. وقتی پای درد دل آن‌ها بنشینیم، تازه متوجه خیلی از مشکلاتشان می‌شویم. از دیدگاه معرفتی نیز خود اهل بیت علیهم السلام یتیمان اُمت هستند و باید به آنان کمک بدهیم، با زنده نگه‌داشتن دین و همین هیئات و وعظ و موعظه می‌توانیم کمک دهیم سعی کنید این روضه‌ها از ما گرفته نشود. الآن گویی برای حل مشکلات اقتصادی قحطی فکر و طرح آمده است. با توجه به این قحطی فکری و هشدارهایی که می‌گویند و باعث تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری جوانان است اما مشاهده می‌کنید متاسفانه مردم بی‌توجه به ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها هستند و این باعث مصیبت و بلا می‌شود. کمی دعا کنید وقتی از خداوند بخواهیم ورق برگردد حتما این اتفاق می‌افتد و حال ما را درگرگون سازد.
حضرت فاطمه در خطبه فدکیه فرمودند: " فَرَضَ اللّهُ مُجانَبَةَ أکلِ أموالِ الیَتامى إجارَةً مِن الظُّلمِ " خداوند خوردن مال یتیمان را حرام فرمود تا حقوق آنان از ظلم و تعدّی محفوظ بماند. (بحارالانوار جلد ۷۹) 
این حدیث به‌طور عام بیان شده ولی منظور اصلی خوردن حق بی بی حضرت فاطمه سلام الله علیها است. از آن روز این ظلم جاری شده و تا قیام حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ادامه دارد.
برای رفع مشکلت به همه روانداختی ولی به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که کنار ما می‌باشند التماس دعا نمی‌گویی؟ 
امام حسن‌ عسکری علیه‌السلام از پدران خود به نقل از رسول‌خدا صلی الله علیه و آله و سلم نقل می‌کنند که آن حضرت فرمودند: " أَشَدُّ مِنْ یُتْمِ الْیَتِیمِ الَّذِی انْقَطَعَ عَنْ أُمِّهِ وَ أَبِیهِ یُتْمُ یَتِیمٍ انْقَطَعَ عَنْ إِمَامِهِ وَ لَا یَقْدِرُ عَلَى الْوُصُولِ إِلَیْهِ وَ لَا یَدْرِی کَیْفَ حُکْمُهُ فِیمَا یُبْتَلَى بِهِ مِنْ شَرَائِعِ دِینِهِ أَلَا فَمَنْ کَانَ مِنْ شِیعَتِنَا عَالِماً بِعُلُومِنَا وَ هَذَا الْجَاهِلُ بِشَرِیعَتِنَا- الْمُنْقَطِعُ عَنْ مُشَاهَدَتِنَا یَتِیمٌ فِی حَجْرِهِ أَلَا فَمَنْ هَدَاهُ وَ أَرْشَدَهُ وَ عَلَّمَهُ شَرِیعَتَنَا کَانَ مَعَنَا فِی الرَّفِیقِ الْأَعْلَى " سخت‌تر از یتیم جدا شده از پدر، یتیمی است که از امامش جدا شده و توانایی دستیابی به وی را ندارد. و حکم امامش را درباره مسائل دینی مورد ابتلا نمی‌داند. آگاه باشید هر فرد ناآگاه به شریعت ما که از دیدار ما محروم است یتیمی است که در دامن عالمان شیعه جای دارد. آگاه باشید، هرکس وی را هدایت و راهنمایی کند و شریعت ما را به وی بیاموزد، در مقام رفیق اعلی با ما خواهد بود. (بحارالانوار جلد ۲)
ما چقدر به یاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستیم؟ با محبت و تاکید به شما می‌گویم نماز امام زمان علیه السلام را اقامه کنید ده دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. تمامی نمازهای واجب یومیه حدود ۲۰ دقیقه وقت شما را خواهد گرفت. لازم نیست حتماً جمکران بروید، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف کنار ما می‌باشد. برای رفع مشکلت به همه روانداختی ولی به امام زمان علیه السلام خود التماس دعا نمی‌گویی؟ انگار عارمان می‌آید یادشان کنیم! با خواندن این دو رکعت نماز می‌گویی می‌خواهم با امام زمان خود رفیق شویم. 
من هیات‌های زیادی می‌شناختم که پیرغلامان‌شان از دنیا رفتند و چون فرزندان خود را به هیات نیاوردند و با هیات آشنا نساختند فراموش شدند. اگر می‌توانی حداقل یک روز فرزندان خود را به هیات بیاورید و با این مجالس آشنا سازید. اگر هم اهل این دستگاه نیستند برایشان خیلی دعا کنید که عاشق این مجالس و دستگاه شوند. ما در دینداری خود خیلی کم کاری داریم سعی کنید خود را اصلاح نماییم. امام صادق علیه السلام می‌فرمودند من مشتاق آن‌ها هستم که برای جد ما  مجلس به برپا می‌کنند و می‌گریند. باید این مجالس اهل بیت علیهم السلام را محترم بشماریم و هرکاری می‌توانیم انجام دهیم. زمانی می‌رسد که دیگر توفیق حضور در این مجالس را نخواهیم داشت. خدایا به حق این مجالس درک و فهم ما را بیشتر بفرما.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید