باید همه مداحان ، هیئتیها و عزاداران برسر ظلم فریاد بکشند.

بیانات حاج منصور ارضی در روز اول ماه  محرم مورخ 20 شهریور 1397 حسنیه صنف لباس فروشان

بسم الله الرحمن الرحیم
برای صدقه و برپایی هیئتها تا وقتی زنده هستید پول بپردازید، بعد از خود به کسی اعتماد نکنید و اگر فرزندی داشته باشید و یا خانواده غیوری داشته باشیدکه به دستگاه امام حسین علیه السلام کمک دهند، این کمک را به نام آنها می‌نویسند، تا هستی خودت برای امام حسین خرج کن!
ابا عبدالله  هنگام خروج از مکه و یا به روایتی هنگام ورود به کربلا خطبه‌ای بیان داشته‌اند:
"إنَّ النّاسَ عَبیدُ الدُّنیا، وَ الدّینُ لَعقٌ عَلى ألسِنَتِهِم یَحوطونَهُ ما دَرَّت مَعایِشُهُم، فَإِذا مُحِّصوا بِالبَلاءِ قَلَّ الدَّیّانونَ"
«مردم، بنده دنیایند و به ظاهر، دم از دین مى‏‌زنند و تا زمانى که زندگی‏شان تأمین شود، از آن دفاع می‌کنند؛ امّا چون در بوته آزمایش قرار گیرند، دیندارانْ اندک‏‌اند»
چگونه است که بنده دنیا می‌شوند؟! انسان برای بندگی خلق شده - شما وقتی یک وسیله‌ای را برای کاری می‌سازید اما این وسیله برای کار دیگری به کار رود، این وسیله نابود می‌شود - انسان را خداوند خلق نمود "وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ"(56ذاریات) که حضرت صادق علیه السلام "الا لیعبدون" را به "یعرفون"تفسیر نمود، پس وقتی انسان که برای بندگی و عبادت ساخته شده خودرا در راه و کار دیگری صرف می‌کند نابود خواهد شد.
عده‌ای به دنبال لغو حدیث هستند، خود ما نیز چنین میکنیم. یک وقتی کار ناثوابی را منتشر میکنیم، مثلاً شایعه و یا شبه‌ای را درراستای اهداف دشمن دست به دست میکنیم، شما این ده روز می‌توانید ببینید. 
در دستگاه امام حسین مردم جان فشانی میکنند و خرج میکنند، بهترین و گران‌ترین اجناس را برای اربابشان امام حسین علیه السلام خریداری میکنند، به شکلی که فکر می‌کنیم امام حسین به جانشان بسته است.
عده‌ای عبد دنیا هستند تاجایی که دین وسیله زندگی شان می‌شود "عَبیدُ الدُّنیا" دین لقلقه زبانشان است.
اینکه ما یک اعتراض می‌کنیم و عده‌ای جبهه می‌گیرند به خاطر این است که برای زندگی دینداری می‌کنند. اگر دینشان زندگی آنها را بچرخاند راحت جلو می‌آیند والا دین را زمین میگذارند و کار دیگری میکنند. من همین روز اول ماه محرم می‌گویم اگر یک قِران گران فروشی دارید، همان یک قِران تو را در دنیا نگه‌می‌دارد. شمانگاه کنید مردم هرچقدر جنسی گران باشد تهیه می‌کنند و می‌گویندبرای امام حسین علیه السلام است و میبرد. امام حسین علیه السلام می‌فرمایند:
« بنده دنیایند و به ظاهر، دم از دین مى‏‌زنند و تا زمانى که زندگی‏شان تأمین شود، از آن دفاع می‌کنند؛ امّا چون در بوته آزمایش قرار گیرند، دیندارانْ اندک‏‌اند»
دعایی داریم در صحیفه سجادیه درمقام خشنودی خداوند هنگام دیدن اهل دنیا:
"الْحَمْدُ لِلّهِ رِضًى بِحُکْمِ اللّهِ، شَهِدْتُ أَنّ اللّهَ قَسَمَ مَعَایِشَ عِبَادِهِ بِالْعَدْلِ، وَ أَخَذَ عَلَى جَمِیعِ خَلْقِهِ بِالْفَضْلِ‏ اللّهُمّ صَلّ عَلَى مُحَمّدٍ وَ آلِهِ، وَ لَا تَفْتِنّی بِمَا أَعْطَیْتَهُمْ، وَ لَا تَفْتِنْهُمْ بِمَا مَنَعْتَنِی فَأَحْسُدَ خَلْقَکَ، وَ أَغْمَطَ حُکْمَکَ. اللّهُمّ صَلّ عَلَى مُحَمّدٍ وَ آلِهِ، وَ طَیّبْ بِقَضَائِکَ نَفْسِی، وَ وَسّعْ بِمَوَاقِعِ حُکْمِکَ صَدْرِی، وَ هَبْ لِیَ الثّقَةَ لِأُقِرّ مَعَهَا بِأَنّ قَضَاءَکَ لَمْ یَجْرِ إِلّا بِالْخِیَرَةِ، وَ اجْعَلْ شُکْرِی لَکَ عَلَى مَا زَوَیْتَ عَنّی أَوْفَرَ مِنْ شُکْرِی إِیّاکَ عَلَى مَا خَوّلْتَنِی‏ وَ اعْصِمْنِی مِنْ أَنْ أَظُنّ بِذِی عَدَمٍ خَسَاسَةً، أَوْ أَظُنّ بِصَاحِبِ ثَرْوَةٍ فَضْلًا، فَإِنّ الشّرِیفَ مَنْ شَرّفَتْهُ طَاعَتُکَ، وَ الْعَزِیزَ مَنْ أَعَزّتْهُ عِبَادَتُکَ‏ فَصَلّ عَلَى مُحَمّدٍ وَ آلِهِ، وَ مَتّعْنَا بِثَرْوَةٍ لَا تَنْفَدُ، وَ أَیّدْنَا بِعِزٍّ لَا یُفْقَدُ، وَ اسْرَحْنَا فِی مُلْکِ الْأَبَدِ، إِنّکَ الْوَاحِدُ الْأَحَدُ الصّمَدُ، الّذِی لَمْ تَلِدْ وَ لَمْ تُولَدْ وَ لَمْ یَکُنْ لَکَ کُفُواً أَحَدٌ"
«سپاس خداى را به عنوان خشنودى به قضاى خدا شهادت مى ‏دهم که خدا معیشتهاى بندگانش را به آئین عدل قسمت کرده، و با همه آفریدگانش راه تفضل و احسان پیش گرفته است. خدایا بر محمد و آلش رحمت فرست. و مرا به سبب آنچه به مردم عطا کرده‏اى آشفته مساز و ایشان را به سبب آنچه از من باز داشته‏ اى گرفتار مکن که بر خلق تو حسد برم و حکمت را خوار شمارم .خدایا بر محمد و آلش رحمت فرست و مرا به قضاى خود دلخوش ساز، و دلم را در موارد حکم خود باز و مسرور کن، و روح اعتماد بمن ببخش تا سبب آن اقرار کنم که قضاى تو جز به بهترین وجوه روان نشده و شکر مرا بر آنچه از من باز داشته ‏اى، از شکرم بر آنچه بمن بخشیده ‏اى فزونتر ساز، و مرا از آن نگهدار که تهیدستى را به چشم خوارى بنگرم، یا در باره ثروتمندى گمان برترى برم. زیرا شریف کسى است که طاعت تو  شرف  او را عزت داده باشد. پس بر محمد و آلش رحمت فرست. و ما را از ثروتى فناناپذیر برخوردار کن، و به عزتى بى ‏زوال تأیید فرماى، و در ملک جاودانیت روان و کامران ساز. زیرا توئى آن یکتاى یگانه بى‏نیازى که فرزند نیاورده‏اى و فرزند کسى نبوده‏اى و کفو و همسرى نداشته‏اى»
عبد دنیادر قدم اول لطف خداوند را کوچک می‌شمارند و به تو که می‌رسند چنان با تو حرف می‌زنند که گویی هیچ ریشه و اصالتی ندارند و یا می‌گویند اگر خدا می‌توانست این مصیبت‌ها بر سر ما نمی‌آمد ویا می‌گویند زمان طاغوت همه چیز خوب بود! حالا ما هنوز هستیم و یادمان هست وقتی می‌خواستیم هیئت و عزاداری به راه بیاندازیم چقدر ما را سر می‌دواندند! چرا بایدهر چه دشمن بگوید عده‌ای تکرار کنند؟! 
ما بهترین دین را داریم ولی آنها که بنده دنیا هستند، دین ندارند. دعا می‌فرماید، خدایا مرا به وسیله وسایل و یا ثروت آزمایش مکن، و آنها را به وسیله من که خون شهدا و سینه زن بودن وپای رکاب انقلاب و امام حسین علیه السلام نیآزما، چون عبیدالدنیا چنان ضربه می‌زند که نتایج خوبی نخواهد داشت. 
سپاه هفت موشک به سمت تروریستها شلیک کرده و تمام محاسبات آنها را برهم زد، از سپاه تشکر میکنیم ولی حواس ما نیست که در فضای مجازی هرلحظه  به سمت ما شلیک می‌شود و قلبهای ما راهدف گرفته‌اند. از شما می‌پرسم، آیا گریه‌های شما فرق نکرده است؟! حسین گفتنها فرق نکرده است؟! من نمی‌گویم، خودت بهتر می‌شناسی! من چیزی نمی‌گویم امام می‌فرمایند عبید الدنیا اهل دنیا را به حقارت می‌کشانند.
می‌گویند مداحان و مرثیه سراها این حرف را می‌زنند و چنان اعتراض  دارند، اما کسی نمی‌گوید فلان روزنامه‌دار    که خود از حامیان فتنه88 بوده است، چطور در آن زمان فریاد می‌زد، حالا همان افراد حامی فتنه88 برعلیه مداحان و هیئتها موضع‌گیری میکنند. 
عبیدالدنیا دین را به حقارت می‌نگرند و شروع میکنند از این طریق ضربه زدن به دین! از یک ماه پیشتر شروع میکنند به حمله عزاداری و هرکس لباس مشکی می‌پوشد را مواخذه میکنند! می‌پرسند چرا پول می‌دهید برای عزاداری؟! ما می‌ریم به فقرا کمک کنیم! 
در این دعابعد از صلوات بر محمد و آل محمد، امام می‌فرمایند جان مرا به قضای خود شاد گردان! خدایا قضا و قدر این است و من باید اینگونه امتحان شوم؟ یاعلی! ما باید سختی بکشیم. زمانی ما یخچال وفرش و گاز جهیزیه را با سه میلیون جمع میکردیم، اما حالا زمانه سختی شده است. صاحبخانه‌ها به خیال خود با صدتومان ویا پانصد تومان ویا بیشتر،  فکر می‌کند می‌تواند زندگی خود را به چرخاند ولی باز هم نمی‌تواند. خوشحالی با قضا و قدر خداوند به علت دنیا پرست نبودن است و به این ترتیب سینه تبدیل می‌شود به پایگاه حکمت، و تقدیر خداوند و چنین سینه‌ای آماده بندگی است" رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِ وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی"خدایا مرا بنده خود قرار بده چنان اعتمادی که به سبب آن اقرار کنم قضای تو جز به نیکی روان نگشته است.
مومنین خداوند اینگونه هستند، انتقاد و گله میکند ولی دفاع از مظلوم را فراموش نمیکند، و این را باید همه مداحان فریاد می‌زدند. من دیده‌‌ام بعضی از مداحان با ارائه مقاله و ورود به محیط مجازی دفاعیاتی داشته اند ولی باید همه مداحان ، هیئتیها و عزاداران برسر ظلم فریاد بکشند. به خیالشان فکرمیکنند به این مداح و هیئت حمله کردند در حالی که ناگهان خواهند دید گرفتار "إِنَّ رَبَّک لَبِالْمِرْصَادِ" شده و سیلی محکمتری خورده‌اند. اما بدانید مسئولینی که خیانت کرده‌اند خوب نخواهند مُرد، چه درقوه مقننه، قضائیه ویا مجریه ! این مسئولینی که خیانت کرده‌اند چه به دادگاه کشیده شوند ، چه به دادگاه کشیده نشوند، چه درددادگاه ثابت شود و چه در دادگاه خیانت آنها ثابت نشود در پیشگاه خداوند به شکلی خواهند مرد که همه می‌خندند. این را از روی تجربه و اتفاقات افتاده میگویم، اما همین حرف را هم تحمل نمی‌آورند، من هم می‌میرم.
از مجالس عزاداری استفاده ببرید و مجالس اطراف خود را گرم کنید ، با پول ، سینه زنی ، کمک و تشویق! یک وقتی اگرپشت دسته جات عزاداری منتظر ماندی اول  بگو خدایا به من صبر بده، دوم از این عزاداری بهرمند شوم این برای دشمن خیلی سخت است. نماز و دعای روز آخر سال(ذی الحجه) و روز اول محرم را فراموش نکنید همین نماز و دعا و استغفار، وسوسه‌های یک سال شیطان را از بین می‌برد . همین دلیل خوبی است که دشمن فریاد بزندچون مردمی که رنگ بی دینی گرفته اند نیز به رنگ حسین در می‌آیند، همین مصداق صبغة الله است، چون زیر این پوشش می‌گوییم ما بنده خداوند هستیم. یک روز هم باپوششی دیگر می‌رویم به زیر خاک ولی میگوند این برای حسین گریه کرده است، می‌گویند یک قطره اشک هم ریخته باشد. حیواناتی که برای قربانی به کربلا می‌روند نمی‌سوزند، شما یک قدم به بین‌الحرمین میروید ولی برای شما می‌نویسند دیگر نباید این بدن بسوزد پس هرطور شده خود را به کربلا برسانید 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید