اگر ما بدترین آدم هم باشیم وقتی امیرالمومنین علیه السلام ما را مخاطب قرار دهد ما رام و آرام می‌شویم.

بیانات حاج منصور ارضی در مراسم شب میلاد حضرت علی علیه السلام شب سیزدهم رجب المرجب مورخ دهم فروردین ماه ۱۳۹۷ حسینیه بیت الزهرا سلام الله علیها                        

بسم الله الرحمن الرحیم عزیزان برای خودتان کار کنید سپس از حضرت بخواهید وظیفه‌تان را مشخص کند.  دقت کنید فراز " مَعْرُوفِینَ بِتَصْدِیقِنَا إِیَّاکُمْ " را در زیارت جامعه کبیره می‌گویی نشان‌دهنده این است که اگر به ذکر مشغول باشی و آن ذکر موثر واقع باشد و تو را به عمل خوب و زیبا متصل کند یعنی عملت هم مانند ذکرت باشد در این  مسیر ابتدا و انتهایش باید امیرالمومنین علیه السلام تصدیق نماید تا بتوانیم انجام دهیم. این موضوع را برای عزیزانی که این اذکار را یا کم می‌گویند و یا تقریبا توجه نمی‌کنند گوشزد می‌کنم. او اگر تصدیق نکند نمی‌توانیم! اگر در وادی شناخت هستی و می‌گویی " تصدیقنا ایاک " مانند زیارت حضرت زهرا سلام الله علیها که ما می‌گوییم ما شما را تصدیق می‌کنیم چون دیگران شما را تکذیب کردند. اولین معصوم از اهل بیت علیهم السلام را که تکذیب کردند حضرت زهرا سلام الله علیها بودند. زیارت‌نامه ایشان کوتاه است ولی دریایی از معارف وجود دارد. اما در زیارت جامعه کبیره می‌گوییم شما باید ما را تصدیق کنید تا معروف شویم. به زبان ساده‌ می‌شود، شما در مسئله امر به معروف مردم را به خیر و معروف دعوت می‌کنید، اما باید ابتدا در وجودت امیرالمومنین علیه السلام امر به معروف کند تا بتوانی معروف را اجرا کنی و به نتیجه برسی. 
وقتی زیارت امیرالمومنین علیه السلام در روز ولادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را می‌خوانید که منقول از امام هادی علیه السلام است متعجب می‌شوید بیان می‌کند؛ امیرالمومنین گرگ بیابان را مخاطب قرار داده و گرگ خاضعانه در برابر تو قرار گرفته است. یعنی اگر ما بدترین آدم هم باشیم وقتی حضرت ما را مخاطب قرار دهد ما رام و آرام می‌شویم. برای جلب نظر حضرت علی علیه السلام اولین کار فرستادن صلوات برای مادرشان است و حداقل همین صد صلوات امشب را بفرستید. عزیزان برای خودتان کار کنید سپس از حضرت بخواهید وظیفه‌تان را مشخص کند، وظیفه واعظ، مستمع و مداح چیست؟
بیایید امسال را که با امام هادی علیه السلام شروع کردیم از اهل بیت علیهم السلام بخواهیم که فقط به دنبال ایشان باشیم.
دیشب هم عرض کردم جناب سلمان هم اگر کار و حرکتی را انجام می‌داد همان کاری بود که امیرالمومنین علیه السلام انجام می‌دادند و به دیگران هم امر نمی‌کرد که انجام دهند -حتی قدم‌هایش را جای قدم‌های امیرالمومنین علیه السلام می‌گذاشت- . اگر کاری نیز می‌خواهید انجام دهید به این شکل پیرو حضرت باشید. حضرت علی علیه السلام یار می‌خواهد، فریاد می‌زند چه کسی من‌را در تقوا یاری می‌دهد؟ ایشان که در تقوا یاوری نمی‌خواهند. امیرالمومنین کسی است که همه صفات عالی را داراست منتهی با این تفاوت که " لا فرقنا و بینک الا من عبادی " این خانواده بنده خداوند هستند. بدانید تو هر کسی باشی امیرالمومنین علیه السلام می‌تواند تو را به سمت خودش برگرداند. بیایید امسال را با امام هادی علیه السلام شروع کردیم از امیرالمومنین بخواهیم که دنبال ایشان باشیم تا لااقل در قیامت ایشان به دنبال ما باشند!
مادر گرامی امیرالمومنین نیز عجیب است در دعای قبل از ورود به کعبه ایشان می‌فرماید الهی به حق جدم ابراهیم علیه السلام. ایشان از نوادگان حضرت ابراهیم علیه السلام بودند و در ادامه می‌فرمایند به حق آن مولودی که در رحم دارم سپس دیوار باز می‌شود و ایشان به داخل کعبه می‌روند و در این سه روز از طعام بهشتی برای ایشان نازل می‌شد. بعضی می‌گویند اعتکاف تاسی به حضرت فاطمه بنت اسد سلام الله علیها است. سه روز به طول می‌انجامد یعنی باید اعتکاف ایشان تمام شود و سپس بیرون بیایند آن وقت قنداقه را به دست پیامبر صلی الله علیه و آله می‌دهند. هر بچه شیعه‌ای که می‌خواهد حضرت امیرالمومنین علیه السلام را بشناسد یکی از این زیارت نامه‌ها را بخواند حتی اگر نمی‌توانی زیارت امین الله را بخوانید من آرزویم این است که بچه هیاتی بتواند هر روز زیارت امین الله را بخواند و به امیرالمومنین هر روز سلام بدهد. امین الله یعنی هرچه و هر که می‌تواند به تو به امانت بسپارد چون خداوند به تو امانت سپرده است. حضرت تمام موجودات مخصوصا مومنین که به ایشان وصل هستند را به سلامت به پیامبر صلی الله علیه و آله می‌رساند. اگر خداوند شما را به ما نمی‌داد ما چکار می‌کردیم؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید